Press "Enter" to skip to content

Sosyal Medya Hesaplarını Yöneten Yardımcı Uygulamalar

Doğan Turgut 0

 

Sosyal medya hesapları yediden yetmişe herkes tarafından kullanılıyor. Arkadaşlık amacıyla kurulan sosyal medya ağları, şimdilerde reklam ve ticari amaçla da kullanılmaktadır. Bu nedenle bazı kişiler birden fazla sosyal medya hesabına sahip. Bunların yönetimini yapmak günlük işlerle birlikte vakit ayırmak bazen güç olabiliyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sosyal medya hesaplarını yönetirken size yardımcı olması amaçlanarak uygulamalar geliştirildi. Özellikle büyük ve ünlü firmalar için sosyal medya oldukça önemli. Müşteriler ile birebir iletişim kurmanın bir yolu olan sosyal medya hesapları, en ufak yanlış giden bir işte büyük bir krize yol açabilir. Sosyal medya kullanıcılığı bir iş alanı haline de gelmiş bulunmaktadır. Sosyal medya uzmanlığı, giderek artan bir hizmet kapısı olmaktadır. Sosyal medya uzmanları, bir veya birden çok şirketin sosyal ağlarındaki içerikleri düzenlemek, paylaşımlarda bulunmak, müşterilerle sosyal medya aracılığı ile iletişim kurmak amacıyla çalışmaktadırlar.

Sosyal Medya Hesaplarını Doğru Yönetin

Sosyal Medya Hesaplarını Doğru Yönetin

Sosyal medya hesaplarını yönetirken dikkatli olmalısınız. Bir sosyal medya hesabı açmadan önce bu hesabı nasıl organize edeceğinizi, kimlere hitap edeceğinizi, paylaşımlarınızın kişiler üzerindeki etkisini kontrol edebilmelisiniz. Kişilere ulaşmak için sosyal medya hesabınızın reklamını yapmak ve kişileri size çekecek yöntemler bulmalısınız. Sosyal medya üzerinden yaptığınız adımların kişiler üzerindeki etkisini kontrol etmek ve ilerleme yolunuzu seçmek için bazen ölçümlere gereksinim duyarsınız. Geliştirilen Sosyal medya araçları bu noktada size yardımcı olacaktır.

Hootsuite

Hootsuite

Sosyal medya kullanıcıları için geliştirilmiş bu uygulama kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu uygulamada birden fazla hesap ekleyebilirsiniz ve kullanımı oldukça rahattır. Paylaşımlarınızı kaydettiğiniz hesapları senkronize ederek her hesaba tek tek yüklemek yerine Hootsuite kullanarak tek paylaşımla halledebilirsiniz. Böylece hem hesaplarınızı takip edebilecek hem de zamandan kazanacaksınız.

Social Mention

Social Mention

İnternette yaptığınız aramalarda dahi size yardımcı olacak bir programdır. Social Mention sayesinde araştırmakta olduğunuz konunun sosyal medya hesaplarındaki konuşulma sıklığını, konu ile ilgilenen kullanıcıları, konunun aratılma sıklığı gibi konu hakkında genel bilgileri bulmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik program Türkçe dâhil olmak üzere 40 dilde arama yapma imkânı da sunmaktadır.

HowSociable

HowSociable

Sahip olduğunuz sosyal medyada kullanmış olduğunuz marka ve anahtar kelimelerin sosyal medya ağlarında kullanılma sıklığını HowSociable sayesinde görebilirsiniz. Böylece, internet dünyasındaki varlığınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Argyle Social

Argyle Social

Argyle Social, sizin için iyi bir asistan olacaktır. Sosyal medya hesaplarınızı yönetmede yardımcı olacak bu uygulama sunduğu diğer hizmetler ile de sizi kendisine hayran bırakmaktadır. Sosyal medya hesabına sahip birçok kişinin beğenerek kullandığı Argyle Social, müşterilerinizle iletişim kurmanızı, markanız hakkında farkındalık oluşturmanızı sağlar. Ayrıca size sektör hakkında yapabileceğiniz adımlar ve girişimler hakkında bilgi verir. Böylece sosyal medyadaki varlığınızı en üst seviyeye taşımayı hedeflemektedir.

Twitter’ı Etkili Yönetmek için

Twitter’ı Etkili Yönetmek için

Twitter sosyal medya ağları içerisinde birçok kişi tarafından kullanılan yaygın bir ağdır. Siyasetçilerden sanatçılara kadar birçok kişi twitter hesabı kullanmaktadır. Birçok sosyal medya yardımcı uygulaması da twitter için hizmet vermektedir. İnternet dünyasının oldukça etkili olduğu şu günlerde bir şirket sahibiyseniz, sosyal medya ağlarını kullanarak birçok müşteri sahibi olabilirsiniz. Bunu twitter üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi çapınızda bir sosyal medya uzmanı olmak istiyorsanız, twitter da paylaşımlarınız konusunda ücretli veya ücretsiz takip ve ölçüm yapan programlardan bir tane edinerek işe başlayın. Böylece, oturduğunuz yerden doğru anahtar kelimeleri kullanabilir, yapacağınız kampanyalar hakkında genel bilgi toplayabilir, paylaşımların kaç kişi tarafından görülüp paylaşıldığını, dikkat çekmek istediğiniz konu hakkında kaç kişinin konuştuğunu görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir