Press "Enter" to skip to content

Person of Interest Dizi İncelemesi

Doğan Turgut 0

Dizi Adı: Şüpheli Şahıs
Orijinal Adı: Person of Interest
Yaratan: Jonathan Nolan
Senarist: Jonathan Nolan
Oyuncular: Jim Caviezel, Micheal Emerson, Taraji P. Henson, Kevin Chapman
Sezon Sayısı: Şu an 4. Sezon
Bölüm Sayısı: 23 Bölüm
Vizyon Tarihi: 22 Eylül 2011
Tür: Gerilim, Suç, Dram, Bilim Kurgu
Süre: 43 Dakika
Dizi Fragman:

Amerika’da CBS televizyon kanalında yayınlanmaya başlayan ve bilim kurgu, suç, gerilim türündeki Person of Interest dizisi kısa sürede iyi bir izleyici kitlesine sahip oldu. Türkiye’de CNBC-e kanalında yayınlanan dizinin şu an 4. sezonu çekiliyor ve 6. bölümü yayınlandı. Diğer sezonlarda olduğu gibi 22 veya 23 bölüm çekilmesi planlanıyor.

Gizemli bir iş adamı olan Mr. Finch rolünü canlandıran Micheal Emerson son birkaç yılın en sevilen aktörlerinden. Emerson’ın bu kadar sevilmesinin nedeni ise Lost dizinde canlandırdığı Ben Linus karakteri. Jim Caviezel ise 1991 yılında beri ekranlarda olan bir isim ve Micheal Emerson ile başrolü paylaşıyor. Caviezel’i de geçen yıl çekilen The Prisoner isimli mini dizinin başkarakteri olarak izlemiştik.

Mr. Finch ileride işlenecek suçları önceden önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir ve dizi bunun üzerinden devam eder. Bu bilgisayar programını hayata geçirebilmek için ise resmi kayıtlara ölü olarak geçen Reese isimli eski bir CIA ajanı ile anlaşma yapar. Kendi kaynak ve teknolojisini, Reese’in yetenek ve sezgileri ile birleştiren Mr. Finch gelecekte işlenecek suçluları eyleme geçmeden önlemeye çalışacak.

Person of Interest dizisinde, hikaye ve akış olarak bir ana konu üzerinden ilerlese bile her bölümde farklı karakterler ve konular işleyen bir senaryoya sahip. Eğer suç, gerilim ve bilim kurgu dizileri bana göre diyorsanız, iyi bir tercih olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir