Press "Enter" to skip to content

Hello world in Turkish; Selâmün Aleyküm Dünya!

Doğan Turgut 0

WordPress’i kurduğunuzda blogunuzda ilk yazının başlığı şudur: “Hello World!

WordPress’in ilk yazı içeriği ise; “Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

Yani diyorki; “Merhaba Dünya! WordPress’in heyecan dolu dünyasına hoşgeldin. Bu senin ilk yazın, ilk heyecanın. Ya bu yazıyı düzenle ya da sil ve baştan bir yazı hazırla. Artık sende bloglamaya hazırsın. Hadi ne duruyorsun, Başla!

Evet bende bloglamaya hazırım. Tarih 21 Haziran 2014; güzel, güneşli bir yaz günü. Officem de kahvemi yudumlarken Webtrologi.com‘un ilk içeriğini giriyorum.

Uzun zamandır açmak istediğim kişisel ve birebir alakalı olduğum konularla ilgili blog sitemi yayın hayatına sokmanın mutluluğu var üzerimde. Daha önce birçok sitede yazarlık yaptım ancak ilk defa kişisel bir blogum oluyor, bununda heyecanı var! Hissettiğim duygular bunlar yazıyı yazarken, gelelim nedir bu Webtrologi konusuna…

Blog sitemin adı: Webtrologi!

Çok bir anlamı yok aslında. Ancak hoşuma gitti domain. Web dünyasını takip eden kişilere hitap edebilecek ve birçok farklı konuda makale ve gündemi belirleyen haberlerin kişisel yorumlarını yayınlamayı planladığım bir blog. Bildiklerimi anlatacak, bilmediklerimi önce öğrenip sonra yazağım bu sitede.

Webtrologi içerisinde başlıca olacak konular;

  • Eticaret, teknoloji, sosyal medya, dijital pazarlama, SEO, webmaster konuları ve yorumları…
  • Ekonomi, finans, borsa, forex, para dünyası, gündem olayları ve yorumları…
  • Kişisel gelişim ve başarı hikayeleri, film ve dizi tavsiyeleri, tanıtımları, kitap önerileri ve yorumları…

Webtrologi’nin hedeflerine gelecek olursak;

Burasının kişisel ve güncel bir blog olmasını istiyorum. İlk hedefim sosyal yönü kuvetli bir site olması. Webtrologi çok büyük hedefleri olan bir site değil. Ancak blog ruhunu kaybetmemek ve gerçek bir okur kitlesi oluşturabilmek bu sitenin ilk amacı. Umarım tek başıma yazacağım bu blog sitesinde kısa sürede hedeflerime ulaşabilirim.

İlk yazının kısası makbüldür. Şimdilik bu kadar.
Webtrologi vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir