Press "Enter" to skip to content

Google Aramalarda Bitcoin Hesaplama Aracını Aktif Etti!

Doğan Turgut 0

Bitcoin‘in başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Önce tüm devletler tarafından desteklendi, hemen akabinde kösteklendi. Kimse anlayamadı bu bitcoin iyi midir kötü müdür. Ancak dikkat edilmesi gereken husus, bitcoin bu kadar kötü bir şekilde manşetlerdeyken bile her zaman değerini koruduğu gerçeği olmalıdır.

Bildiğimiz sanal para birimine en kötü zamanlarda ilk büyük destek Apple’den gelmişti. Apple; App Store’de sanal para birimi Bitcoin’i kabul edeceğini duyurmuştu. Bu olayın ardından 1 ay geçti. Bugün ise Google aramalarında Bitcoin hesaplama aracını aktif ettiğini duyurdu. Yani artık Bitcoin Google üzerinden direk arama yapılarak diğer tüm para birimleri ile çevirebilecek.

Google Aramaları Bitcoin Çevirici

Kendi algoritması içerisindeki döviz çeviriciye Bitcoin’i de ekleyen Google henüz bu özelliği Türkçe aramalarda göstermiyor. Ancak global arama terimleri ile arama yapıldığında kullanıcılar Bitcoin’i 140’dan fazla döviz ile rahatlıkla çevirebilecekler.

Google’nin Bitcoin çeviri aracını test etmek isteyen kişiler; “1 BTC to 1 TRY” “Bitcoin to Dollar” veya “Bitcoin to Turkish Lira” gibi aramalar yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir