Press "Enter" to skip to content

Geleceğin Uçak Tasarımlarını Merak Ediyor musunuz?

Doğan Turgut 0

Sözü fazla uzatmadan bu uçaklara daha doğrusu uzay turizmi uçaklarına yer vermek istiyorum:

Atrium

AtriumBu modelin uzay turizminde yolcuları taşıması bekleniyor. Büyükce bir kısmı Boeing tarafından tasarlanan bu uçak, sizi konforlu bir şekilde uzaya taşımak için bekliyor olacak.

X – 51A WaveRider

X – 51A WaveRiderBu aracın saatteki hızı sesi aşabiliyor. X – 514 WaveRider’ın amacı ise insansız, uzay araştırmaları yapmak. Tasarımın uçarken bir hızlı tren görünümüne benzemesi tahmin ediliyor.

Falcon Hypersonic Technology Vehicle 2 (HTV – 2)

Falcon Hypersonic Technology Vehicle 2 (HTV-2)Bu uzay aracı, ABD’nin uzay araştırmaları için kullanmayı planladığı bir araç ve uçağın ses hızının 20 katına çıkması hedefleniyor.

Boeing X – 37 Orbital Test Aracı

Boeing X-37 Orbital Test AracıBir kapsüle benzeyen bu uzay aracı da, insansız kullanılabilir halde tasarlanmış.

LEMV

LEMVZepline benzeyen bu uzay uçağı ise “Dayanıklı Çok Amaçlı İstihbarat Aracı” olarak tanımlanıyor. İlk olarak 7 Ağustos 2012 tarihinde gözler önüne serilen bu araç bir efsane olmaya hazırlanıyor. 22 günden fazla havada kalabilen aracın farklı istihbarat ekipmanlarını taşıma kapasitesi de bulunuyor.

Virgin Galactic SpaceShip 2

Virgin Galactic SpaceShip 2Bu model ilk yolculuğuna 2010 tarihinde çıktı. Bu uçağın birebir aynı olan replikası, New York’ta bulunan Intrepid Hava ve Uzay Müzesi’nde büyük bir ilgi gördü.

Eurocopter X3

Eurocopter X32010 yılında ilk kez görücüye çıkan bu çok amaçlı helikopter de diğer hava araçlarından farklı görünümü ile büyük bir ilgi uyandırmayı başardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir