Press "Enter" to skip to content

Fiyatı Yüzde 75 Artan Ripple En Hızlı Toparlanan Kripto Para Oldu!

Doğan Turgut 0

Kripto para piyasasında hafta genelinde hakim olan sert düşüşler, bitcoin ile başlamıştı. Bitcoin 10 bin doların altını görürken, ethereum, Ripple ve dogecoin de yerle bir olmuştu. Bugün ise fiyatını % 75 oranında arttıran Ripple, en hızlı toparlanan kripto para oldu.

Paratic.com’un haberine göre Ripple, yeni yılın ilk atağını yapan kripto para olmuştu. 2 doları geçen fiyatı sonrasında yatırımcıları % 29 bin oranında kar elde etmişti. Kurucusu Chris Larsen ise Forbes’un haberine göre en zenginler listesinde 14. sıraya yükseldi. Yani 2018’e hızlı bir giriş yapan Ripple, çok geçmeden bitcoindeki düşüşle birlikte geriledi.

Dün 3,32 dolarlık rekorunun yüzde 50 oranında altında seyreden Ripple, 0,87 dolardan işlem görmeye başlamıştı. Bugün ise oldukça sert bir çıkış gerçekleştirdi. Yüzde 75 oranında yükselen Ripple, Market Insider’a göre 1,64 dolardan işlem görmeye başladı.

Coinmarketcap’a göre Ripple piyasa değeri, 64 milyar doların üzerine çıktı ve kripto para piyasasının 3. en büyük coini olarak işlem gördü. Bir aylık süreçte yüzde 73 oranında değer kaybettikten sonra bugün gösterdiği yükselişle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5000 oranında değerini artırmış oldu.

Kripto paralarda son dönemde görülen düşüşler sonrasında “sona gelindi, balon patlıyor” yorumları yapılmaya başladı. ABD’li milyarder yatırımcı Warren Buffett da kripto paraların sonunun iyi olmadığını söylemişti. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Bülent Gedikli de bitcoin için balon açıklaması yapanlar arasına şu tweet ile dahil oldu.

Buna karşın Trevon James gibi bitcoin milyoneri olan yatırımcılar, kripto paralarda yılın ilk çeyreğinde bu düşüşlerin hep görüldüğünü dile getiriyor. Anlayacağınız henüz kripto paraların sonu geldi demek için oldukça erken. Trevon James şu video ile 2018 stratejilerini açıklıyor.

Eğer kripto paralara yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle ne olduklarını öğrenmenizi öneririz. Çünkü bir dolar kuru gibi işlem görmüyorlar ve fiyatlarındaki değişimler diğer enstrümanlara benzemiyor. Ripple nedir öğrenin ve daha sonrasında yatırım kararı alın. Eğer böyle bir piyasadan para kazanmak istiyorsanız bunu başkalarının yorumlarına göre değil, tamamen kendi kararlarına göre yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir