Press "Enter" to skip to content

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Doğan Turgut 0

Webtrologi olarak hemen olaya el atıyor ve Facebook’un otomatik video oynatma özelliğini nasıl iptal edebileceğinizi anlatıyoruz. Android, iOS ve masaüstü bilgisayarlar için Facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatma adım adım aşağıdadır.

Android Cihazlar için Facebok Video Oynatma Özelliği Kapatma (Samsung, HTC vs):

Cihazınızdan Facebook uygulamasına ile giriş yapın. Ekranın sağ üst tarafta bulunan menü ikonuna dokunun. Karşınıza açılacak olan menüde “Uygulama Ayarları” bölüme girin. Karşınıza gelecek ekranda “Video Otomatik Oynatımı” yazan bölüme dokunun ve buradaki ayarı “KAPALI” olarak değiştirin.

iOS Cihazlar için Facebok Video Oynatma Özelliği Kapatma (iPhone, iPad):

iPhone veya iPad cihazınızı açın ve ardından “Genel Ayarlar” bölümüne girin. Karşınıza gelecek menüden Facebook yazan sekmeye girin. Daha sonra ayarlar bölümünde ya otomatik video oynatma özelliğini “Tamamen Kaldır” seçeneğinden iptal edebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarlar için Facebok Video Oynatma Özelliği Kapatma:

Bilgisayarınızdan Facebook’a giriş yaparak, “Ayarlar” sekmesini tıklayarak burada bulunan “Videolar” yazan yere tıklayın. Daha sonra video ayarları kısmında “Videoları otomatik oynat” yazan yerde “Açık” olan ayarı “KAPALI” olarak değiştirin.

Daha önceki irili ufaklı tüm Facebook güncellemelerinde kullanıcılar ciddi tepkiler göstermişlerdir. Otomatik video oynatma güncellemesi bunlardan sadece biri. Günün büyük bölümünü geçirdiğimiz bu sosyal medya araçlarında yapılacak en ufak değişimin bile kullanım alışkanlıklarımızı ciddi şekilde etkilediğini rahatlıkla gözlemliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir