Press "Enter" to skip to content

En İyi 5 Kore Dizisi

Doğan Turgut 0

Ülkeler arasında kıyaslama yaptığımızda dünyanın en iyi dizilerinin Kore’den çıktığını görebilirsiniz. Gerek sıcakkanlılıkları gerekse de etkileyici senaryolarıyla, diğer ülkelere örnek oluşturmaktadırlar. Özellikle en iyi Kore dizileri rol model alınır. Reytingi daha yüksek olan diziler, uyarlanarak yayınlanır. Ülkemizde de bunun örnekleri mevcuttur.

Kore dizileri genellikle genç kesime hitap eder. Bilhassa üniversite öğrencileri boş vakitlerini değerlendirmek ya oyun oynar ya da dizi takip eder. Kore dizileri, ülkemiz dizilerine uyarlandığı için gençlerin tercihi de genellikle bu tarafa kayıyor. Tabi sadece gençler değil, kendini genç hissedenler de bu dizileri takip ederek, vakit öldürüyorlar.

Güneşi Beklerken, Kiraz Mevsimi, Adını Feriha Koydum gibi yayınlanan diziler, Kore dizilerinden uyarlanmıştır. Şimdi dilerseniz 2017 yılında yayınlanacak en iyi 5 Kore dizisi olmaya aday gösterilen diziler hakkında bilgiler verelim.

Tomorrow With You

Tomorrow With YouYayınlanmaya daha yeni başlanmasına rağmen en çok konuşulan dizilerden biri Tomorrow With You’dur. Yoo So-Joon ile Ma-rin çifti arasında geçen ilişkiyi konu almıştır. Zaman gezgini olan Yoo So-Joon’un ileriki hayatında mutlu olmayacağını anlaması üzerine hiç sevmediği halde Ma-rin ile evlenmesini konu alan bir dizidir. Evlilikleri sırasında bu kez So-Joon eşinin kendisi yüzünden üzüleceğini görür. Bu tabii ki başrol oyuncusunu sıkıntıya sokar. Bencilce düşünmek yerine dizinin ilerleyen bölümlerinde sevmeyi öğrenerek, karısına bu durumu sezdirmemeye çalışır.

Missing Nine

Missing Nine18 Ocak tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi, kısa sürede izleyenleri kendine büyülemeyi başarmıştır. Lost’a benzeyen hikayesi esrarengiz çözülmesi gereken sırlarla dolu bir dizidir. Legend Entertainment firmasında çalışan 9 kişinin içinde olduğu özel uçak arızalanarak, bir adaya düşmüştür. Olayın ardından herkes sağ salim kurtulmuştur. Fakat dört ay sonra sadece tek isim hayatta kalmıştır. Geriye kalan sekiz kişi ise hayatını kaybetmiştir. Olayın tek tanığı olarak görülen Ra Bong-He, bir an önce kurtulmayı beklemektedir. Nefes kesici Missing Nine’nın Kore dizileri arasında reytingi yüksektir.

Introverted Boss

Introverted BossRomantik komedi dizi tutkunlarını sevindiren Inverted Boos, 2017 en iyi Kore dizileri arasında yerini alıyor. Geçtiğimiz ay başlayan dizinin konusu genellikle patron ve çalışanları arasında geçiyor. İşe yeni başlamış Ro-Woon adındaki çalışan, şirkette bir gariplik olduğunu seziyor ve patronunun hayatını öğrenmek için türlü entrikalar çeviriyor. Gizemli bir dizi olduğu için Kore’de çoğu kişi tarafından izleniyor. Reytingi yüksek dizilerden biri diyebiliriz.

Saimdang, Light’s Diary

Saimdang, Light’s DiaryKısa süreli bir dizi olarak, 26 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan Saimdang, Light’s Diary dizi Mayıs ayına kadar devam edecek. Elbette ki dizi tutulursa bunun devam edileceğini düşünüyoruz. Bu dizinin konusuna bakacak olursak, tarihe ve fantastik kurguya meraklı kişilerin istediği hazza ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Dizinin başrol karakteri Seo Ji-Yoon, Kore Sanat Tarihi Öğretim Üyesi’dir. Ve tarihte önemli bir kişinin sırlarla dolu günlüğünü bulmuştur. Macera tam da burada başlamaktadır. Sırlarla dolu günlüğün sırrını çözmek isteyen Ji-Yoon, meceradan maceraya sürüklenmektedir.

Rebel: Thief Who Stole the People

Rebel: Thief Who Stole the PeopleSonuncu ele aldığımız dizi ise Kore’de 30 Ocak 2017 tarihinden itibaren yayınlanmaya başladı. Tarihi konulu olan film Hong Gil-Dong’un hayatını ele almaktadır. Joseon dönemin ilk karşıtı olan kişinin yaşamını konu olan film Kore’nin 2017 yılının en iyi dizileri arasında gösteriliyor. Tarihe ilginiz varsa bu diziyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Sonuç olarak, 2017 yılında yayınlanmaya başlayan en iyi 5 Kore dizisini ele aldık. Bu dizilerin hepsinin reytingi oldukça yüksektir. Konuları ve oyuncularıyla reytinglerini yükseltmeyi başaran diziler, tutkuyla izleniyor. Dizi arayışı içindeyseniz bu dizileri izleyebilirsiniz. Veya ülkemize uyarlandıklarında bu dizileri takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir