Press "Enter" to skip to content

Borsanasiloynanir.co Acemi Yatırımcılar için Dev Bir Rehber Yayınladı!

Doğan Turgut 0

Bir borsacı için atılacak en önemli adımlardan birisi işlem yapacağı yeri iyi bir şekilde tanımaktır. Yani alım – satım aşamasına geçmeden önce bu işlemleri nerede yapacağını bilmelidir. Eğer bilmiyorsa başarılı olamayacaktır. İşte bu noktada; Borsanasiloynanir.co isimli site acemi yatırımcılar için harika bir rehber yayınladı.

Borsa hakkında merak edilen her konuyu ele alan Borsanasiloynanir.co, yayınladığı rehber ile piyasaya yeni başlayacak olan kişileri düşünmüş. Daha önce borsacılar için hisse senedi ve VİOP yorumları hizmetini başlattığını bu makale ile sizlere duyurmuştuk. Bu kişilerin piyasaya başlangıç aşamasında öğrenmesi gerekenleri ve aklını kurcalayan soruları, tek bir rehberde sunmuş. Bu sayede de borsanın nasıl bir yer olduğunu tek bakışta anlayabiliyorsunuz.

Dev rehber 4 ana bölümden oluşuyor ve borsa hakkında sıfır bilgisi olan kişilere en temel bilgilerden ileri düzeye kadar birçok konuyu en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Bu sayede de aklınız karışmadan ve bilmeniz gereken en temel bilgileri öğrenerek, adım adım ilerleme imkanı buluyorsunuz. Birçok kişi, borsadan para kazanma konusunda fazla hevesli olduğu için birçok adımı atlamakta ve sonucunda da başarılı olamamaktadır. İşte bu rehber, size her adımı tek tek anlatmaktadır.

Borsa Nasıl Oynanır Rehberi: http://borsanasiloynanir.co/?b=borsa_nasil_oynanir

Rehberin birinci bölümü; borsa hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Borsa nedir, nasıl çalışır ve ne işe yarar gibi bilgileri aktararak başlamaktadır. Aynı zamanda borsada sıklıkla duyacağınız, ayı – boğa piyasasından ve spekülasyon – manipülasyon gibi tanımlardan da bahsetmektedir. Birinci bölümü bitirdiğiniz zaman; halka arzın ne olduğunu, brokerların kimler olduklarını ve aracı kurumların ne işe yaradıklarını öğrenmiş olacaksınız.

Borsa Nasıl Oynanır Rehberi Birinci Bölüm
Borsa Nasıl Oynanır Rehberi Birinci Bölüm

İkinci bölümde ise borsada yatırım yapma aşamasında bilmeniz gerekenleri öğreneceksiniz. Borsaya nasıl başlayacağınızı, hesap oluşturma işlemlerini, ne kadar parayla işlemlere girileceğini öğrenebilirsiniz. Borsa eğitimlerinden ve aracı kurum seçiminden de bahsedilen bu bölümde, piyasa hakkında daha teknik bilgilere yer verilmiştir. Borsanın nasıl çöktüğünü, fiyatların neden ve ne zaman dalgalandığını öğrenebileceksiniz.

Borsa Nasıl Oynanır Rehberi İkinci Bölüm
Borsa Nasıl Oynanır Rehberi İkinci Bölüm

Üçüncü bölüme geçtiğiniz zaman; borsada en yüksek işlem hacimli yatırım araçları olan hisse senetleri hakkında bilgileri bulacaksınız. Hisse senedinin ne olduğunu tam olarak öğrenecek ve alım – satım işlemleri hakkında tüm detaylara hakim olacaksınız. Aynı zamanda hangi hisselerin alınacağını, fiyatlarında değişimlerin nelerden kaynaklandığını, işleme girmek için en uygun zamanların hangileri olduğunu da bu kısımda görebilirsiniz.

Borsa Nasıl Oynanır Rehberi Üçüncü Bölüm
Borsa Nasıl Oynanır Rehberi Üçüncü Bölüm

Borsa Nasıl Oynanır rehberinin son kısmında Borsa İstanbul hakkında bilgilere yer verilmiş. Ülkemizde borsa işlemlerinin yapıldığı Borsa İstanbul’u tanımak da bir yatırımcı için oldukça önemlidir. Çünkü yatırım işlemleri burada yapılmaktadır ve yapısını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Borsa İstanbul’un amacından, BISTECH ve devre kesici gibi uygulamalarından detaylı bir şekilde bahsedilen bu bölüm bittiği zaman, borsa nasıl oynanır ve daha birçok konuyu öğrendiğinizi fark edeceksiniz.

Borsa Nasıl Oynanır Rehberi Dördüncü Bölüm
Borsa Nasıl Oynanır Rehberi Dördüncü Bölüm

Borsada işlem yapma konusunda kararlıysanız mutlaka bilgi ve deneyim sahibi olmalısınız. Bunun için de borsa hakkında bilgi veren her makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Hemen hepsinden mutlaka bir şeyler öğreneceksiniz ve bu sayede kendinizi piyasaya çok daha iyi şekilde hazırlayabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir