Press "Enter" to skip to content

Akıllı Saat Nedir? Ne İşe Yarar?

Doğan Turgut 0

Son birkaç yılda teknoloji, çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Gün geçmiyor ki yeni ürünler görücüye çıkmasın. Bilgi çağında yaşadığımız için yeni çıkan ürünlerde, aklın ve hayallerin sınırlarını zorluyor. Son yirmi yılda hayatımıza giren bilgisayarlar, akıllı telefonlar, notebookların yanında şimdi de akıllı saatler birbirinin ardı ardına piyasaya sürülmeyi bekliyor. Tek bir saatle, tüm yukarda bahsi geçen ürünlerin yaptığı işi tek başına yapacak olan akıllı saatler, piyasadaki diğer ürünlere fark atacağa benziyor.

Kolunuza taktığınız saat gerektiğinde bilgisayar ekranı, gerektiğinde telefon, gerektiğinde ise sadece saat olarak kullanılabilmektedir. Tüm hazırlıkları tamamlanan ürün birkaç firma aracılığı ile ilerideki bir yıl içinde piyasaya sürülecek ve hızla tüm dünyaya yayılacağından kimsenin kuşkusu yok. Parası olmayan insanların dahi bir şekilde edindiği akıllı ürünler, üreten firmaların yüzünü güldürmektedir. Görüntü olarak ta oldukça gösterişli olan bu ürün, genç nesli kendine hayran bırakacaktır. İçinde ses kaydedici, kamera, adım ölçer gibi özelliklerde barındırır.

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı Saat Nedir?Akıllı saat görüntü olarak bildiğimiz kol saatlerinin biraz daha büyük versiyonudur. Onu diğer saatlerden farklı ve özel kılan ise bildiğimiz zamanı gösteren saat özelliğinin yanında hem bir bilgisayar hem haberleşme sağlayan bir telefon hem oldukça gelişmiş bir fotoğraf makinesi özelliklerinin bulunmasıdır. Artık evinizde bulunan tüm bu cihazların yerine, kolunuza takacağınız tek bir saatle tüm elektronik işlemleri yapabilecek ve aynı anda müzikte dinleyebileceksiniz.

Kısa sürede dünya çapında büyük bir alıcı kitlesine ulaşacağına kimsenin kuşkusu bulunmamaktadır. Akıllı saatler giyilebilir teknoloji ürünlerinin en iyisi olarak piyasaya sürülmeyi bekliyor. Telefon, bilgisayar gibi taşınması gereken ürünlerin yerine kola takılan tek bir saatle tüm bu aletlerin yaptığı işi yapabilmek hayatı daha da kolaylaştıracaktır. Piyasaya çıktığı andan itibaren şirketler arasındaki rekabetten dolayı hızla yeni özellikler eklenmiş versiyonlarını hayatımızda görebileceğiz.

Akıllı Saat Ne İşe Yarar?

Akıllı Saat Ne İşe Yarar?

  1. Akıllı saatler her şeyden önce kronometresi de bulunan gerçek bir saattir. Bu saatler görüntü olarak biraz büyük ve gösterişli bir görüntüye sahip. Gençler arasında moda olan büyük saat tutkusu anlaşılan akıllı saatler ile biraz daha büyüyecek.
  2. Akıllı saatler telefon gibi haberleşme imkanı sağlar. Akıllı telefonlarda bulunan mesajlaşma imkanı akıllı saatte bulunmaktadır. Yanınızda bilgisayar ya da telefon taşımadan sadece saatten sevdiklerinizle haberleşme imkanı verir.
  3. Akıllı saatler ile sesli görüşme yapma imkanı vardır. Elinize telefonu almadan sadece hoparlörü açarak, telefon görüşmelerinizi sesli olarak yapabilirsiniz. Bunun için kulaklık takmaya gerek yoktur, sadece saati kendinize yaklaştırmanız yeterlidir.
  4. Akıllı saatlerde, fotoğraf çeken ve video çeken kameralar bulunmaktadır. Akıllı saatin hafızası da bulunur ve çekilen görüntüleri bu hafızada istediğiniz kadar saklayabilirsiniz.
  5. Akıllı saatler ses kaydetme ve müzik dinleme özelliğine sahiptir. Yanınızda başka her hangi bir cihaz taşımadan tek bir saatle müzik dinleyebilir ve ses kaydı yapabilirsiniz.
  6. Akıllı saatlerde, spor yapanların çok fazla kullandığı adım ölçer bulunmaktadır. Her sabah spor yaparken kaç adım attığınızı ve kaç kilometre yol aldığınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca her gün kaç kalori yaktığınızı da hesaplayacaktır.

Akıllı Saat Hayatımıza Ne Katar?

Akıllı Saat Ne İşe Yarar?Değişik birkaç ünlü markanın piyasaya çıkardığı akıllı saatler, çok fazla cihazı yanımızda taşımaya gerek kalmadan tek bir cihazı üstümüzde taşıyarak hatta giyerek kullanma kolaylığı sağlar. Henüz piyasaya yeni çıktığı için şu anki bulunan özeklikleri kısa sürede geliştirilecek ve firmalar arasındaki rekabetten dolayı kısa sürede uzay filmlerini anımsatan değişik özellikler eklenecektir. Akıllı telefonlar gibi, gençler arasında kısa sürede çok popüler olması beklenen akıllı saatler; teknolojinin gelecekte ulaşabileceği noktayı gözler önüne seriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir